EnglishGermanPolish
EnglishGermanPolish

OBRÓBKA SKRAWANIEM

Firma SUMEL specjalizuje się w obróbce skrawaniem we Wrocławiu. Oferujemy toczenie oraz frezowanie na maszynach konwencjonalnych, jak i numerycznych (CNC, Computer Numerical Control – komputer odpowiada za kontrolę ruchów maszyny). Nasz park maszynowy, oprócz tokarek i frezarek, jest wyposażony w różnorodne urządzenia do skrawania – w tym przecinarki taśmowe i tarczowe, wiertarki słupowe czy gwinciarki automatyczne.

Obróbka skrawaniem we Wrocławiu – kiedy ją wykonujemy?

Obróbka skrawaniem to podstawowa metoda skutecznego kształtowania metali. Zwana ubytkową, usuwa poszczególne warstwy materiału.

Stawiamy na innowacyjne rozwiązania CNC

W SUMEL nadajemy określony kształt wyrobom według wytycznych klienta. Większość naszej pracy opiera się na metodzie CNC, czyli zaprogramowanej produkcji. Obróbka przebiega więc szybciej, sprawniej i zdecydowanie precyzyjniej, z dokładnością nawet do kilku mikronów. To najkorzystniejsze rozwiązanie przy produkcji seryjnej, powtarzalnych wyrobów w dużych ilościach.

 

Nasze zaawansowane technologie pozwalają poddać tej technice praktycznie każdy materiał. Są to pręty, kształtowniki, blachy i wiele innych metalowych elementów. Pracę wykonujemy z zastosowaniem tokarek i frezarek.

Tokarki i frezarki SUMEL

Tokarki zazwyczaj kształtują wyroby poprzez obracanie, frezarki zaś pracują głównie na płaskiej powierzchni, tworząc rowki i inne wgłębienia. Specjaliści dopasowują metodę do konkretnego zlecenia, dbając o najdrobniejsze szczegóły.

SUMEL – obróbka skrawaniem pod czujnym okiem fachowców

Każda praca związana z obróbką skrawaniem jest wykonywana przez naszych doświadczonych profesjonalistów, również w przypadku sterowania CNC. Operatorzy maszyn muszą mieć bardzo rozległą wiedzę na temat zautomatyzowanej regulacji programowej.


Do prawidłowego zaprogramowania tokarki lub frezarki CNC jest wymagana znajomość zasad fizyki, techniki, geometrii, programowania i wyobraźni przestrzennej. Specjaliści w SUMEL przechodzą zaawansowane szkolenia i kursy, dzięki którym zdobywają niezbędne umiejętności i wiedzę z zakresu CNC. Klienci mogą więc być pewni, że obróbka skrawaniem przebiega w oparciu o doświadczenie i profesjonalizm.

Obróbka skrawaniem CNC krok po kroku

Pracownicy SUMEL krok po kroku wykonują obróbkę skrawaniem CNC. W skład ich podstawowych czynności wchodzą:

 • komputerowe projektowanie wyrobu,
 • przetworzenie komputerowego projektu na program zrozumiały dla obrabiarki,
 • dokładne przygotowanie maszyny i jej zaprogramowanie w postaci kodu alfanumerycznego,
 • wykonanie obróbki elementu.

Specjaliści pilnują też, aby w trakcie obróbki nie doszło do usterek. Ponadto czujniki i układ automatycznego sterowania zapobiegają występowaniu błędów. Klienci nie muszą się więc martwić o jakość swoich wyrobów. Powstają one zgodnie ze schematem, kontrolowanym przez pracowników i komputery – to niezawodne połączenie.

Tokarki CNC i frezarki CNC – jakie przynoszą korzyści?

Tokarki i frezarki CNC wykonują przedmioty o złożonych oraz idealnie precyzyjnych formach. Z ich zastosowaniem możemy skrawać przedmioty nawet o bardzo skomplikowanych kształtach. Obróbka skrawaniem we Wrocławiu z użyciem tokarek i frezarek CNC pozwala nam:

 • produkować wyroby o nienagannej jakości,
 • tworzyć powtarzalne wyroby na ogromną skalę,
 • zwiększyć wydajność pracy,
 • wyeliminować ryzyko błędów,
 • zautomatyzować procesy produkcyjne,
 • realizować więcej zamówień,
 • produkować wyroby o najbardziej skomplikowanych kształtach.

Tokarki CNC i frezarki CNC – jakie przynoszą korzyści?

Tokarki i frezarki CNC sterowane za pomocą komputerów, sprzyjają produktywnej i bezpiecznej pracy w firmie. Najważniejsze jednak, że gwarantujemy klientom, iż:

 • wyroby będą nienagannej jakości,
 • zamówienie zostanie szybciej zrealizowane,
 • produkty nie będą miały wad i usterek,
 • nad zleceniem czuwa zespół specjalistów i zaprogramowanych maszyn,
 • SUMEL zrealizuje wielkie, a nawet skomplikowane projekty.