EnglishGermanPolish
EnglishGermanPolish

OPRZYRZĄDOWANIE I SZABLONY SPAWALNICZE

Produkcja wyrobów metalowych we Wrocławiu to niezwykle angażujący zespół procesów. Począwszy od przyjęcia zlecenia, po jego zakończenie i kontrole jakości. Między tym odbywa się oczywiście szereg kluczowych czynności produkcyjnych. Nierzadko są one wykonywane seryjnie i w ogromnych ilościach. W takich przypadkach nieocenione jest oprzyrządowanie i szablony spawalnicze.


SUMEL posiada bardzo dobrze wyposażoną narzędziownię, możemy więc samodzielnie przygotowywać oprzyrządowanie oraz szablony spawalnicze. Stworzyliśmy już ich ponad 600, a nieustannie generujemy nowe. Dlaczego są one tak niezbędne w produkcji metalowych wyrobów?

Oprzyrządowanie i szablony spawalnicze we Wrocławiu – jakie przynoszą korzyści?

Szablony spawalnicze i oprzyrządowanie to specjalne wyposażenie linii produkcyjnych. Są niezwykle przydatne przy produkcjach seryjnych – wszędzie, gdzie trzeba zachować pełną powtarzalność wymiarową konstrukcji. Jako że firma SUMEL specjalizuje się w seryjnym tworzeniu wyrobów, pomoce produkcyjne są dla nas niezbędne. Gwarantują one wysoką produktywność i usprawnienie realizacji zamówień. Bez nich nie moglibyśmy wykonywać tylu projektów, ile obecnie. Co jeszcze zapewniają?

Eliminacja ryzyka błędu

Dzięki nim minimalizujemy ryzyko popełnienia błędów przez pracowników. Powtarzalne prace są nużące i łatwo rozpraszają uwagę. Dlatego zautomatyzowaliśmy je maksymalnie z użyciem oprzyrządowania i szablonów spawalniczych. Nasi fachowcy pilnują tych procesów, a przy okazji zajmują się bardziej angażującymi i wymagającymi zadaniami.

Szybsza realizacja zamówienia

Korzystanie z szablonów i innych pomocy przyśpiesza czas tworzenia wyrobów. Klienci szybciej otrzymują zamówienia. Co istotne, produkty są wysokiej jakości, bez błędów produkcyjnych i usterek.

Aspekty ekologiczne

Korzystamy z szablonów spawalniczych i oprzyrządowania także z powodów ekologicznych. Dzięki nim powstaje zdecydowanie mniej odpadów. Nie marnujemy materiału i nie generujemy dodatkowych zanieczyszczeń.

Kontrola jakości

Szablon lub przyrządy są przydatne nie tylko w trakcie procesów produkcyjnych. Z ich pomocą sprawdzamy poprawności wykonania innych elementów (poprzez przymiar).

Korzyści i jeszcze raz korzyści…

Szablony spawalnicze i oprzyrządowanie to ogrom korzyści dla klientów. Wyroby nie są wadliwe, a realizacja projektu trwa krócej. SUMEL stawia na wysoką produktywność w oparciu o innowacyjne technologie.

Oprzyrządowanie i szablony spawalnicze – zaufaj specjalistom

Nasze szablony spawalnicze i oprzyrządowanie rzetelnie wykonują specjaliści. Są do tego niezbędne umiejętności projektowania oraz odpowiednie przeszkolenie. Ponadto dzięki kompletnemu działowi narzędziowemu, w bardzo krótkim czasie wytwarzamy nasze pomoce produkcyjne. Nie kupujemy i nie zamawiamy „gotowców” od innych firm – korzystamy tylko z własnych szablonów i przyrządów. Wykonujemy je z różnych materiałów, najczęściej:

  • przyrządy – ze stali ulepszanej,
  • szablony spawalnicze – z aluminium.

Te elementy są odporne na uszkodzenia mechaniczne, wyróżnia je trwałość i przechodzą niezbędne testy. Zapewniają długą żywotność oraz niezawodność urządzeń.


Inwestycja we własne przyrządy i szablony to opłacalne przedsięwzięcie na długoterminową skalę. Klienci są usatysfakcjonowani nienagannymi wyrobami, a pracownicy zadowoleni, gdyż nie muszą wykonywać powtarzalnych i żmudnych prac. My także możemy się cieszyć większym zaufaniem i możliwością realizowania wielu projektów.