Tłoczenie blach i rur
 

Tłoczenie blach i rur (w tym stalowych, aluminiowych oraz mosiężnych) to jedna z naszych najbardziej rozbudowanych usług. Kształtujemy, łączymy, tniemy – zapewniamy plastyczną obróbkę na najwyższym poziomie z zastosowaniem profesjonalnych maszyn. Do tłoczenia używamy przede wszystkim wydajnych giętarek i pras mimośrodowych, zależnie od specyfiki zlecenia.

Dysponujemy sprzętem sterowanym numerycznie, co umożliwia zautomatyzowanie pracy. Eliminujemy w ten sposób ryzyko błędów i skracamy czas realizacji zamówień. Klienci otrzymują nienagannej jakości wyroby, gotowe w krótkim czasie. Przyjmujemy też niestandardowe zlecenia. 

 

Tłoczenie blach i rur we Wrocławiu – poznaj ofertę SUMEL 

Tłoczenie blach i rur składa się z wielu czynności. Ta obróbka plastyczna wykonywana na zimno i gorąco, obejmuje nie tylko łączenie, kształtowanie czy cięcie. Zaginamy, skręcamy, zawijamy, prostujemy, okrawamy, wygładzamy… żadna praca z metalowymi wyrobami nie jest nam obca. Dlatego klienci mogą być spokojni o swoje zlecenie na każdym etapie obróbki

 

Co zyskasz, współpracując z SUMEL?
  • Tłoczenie blach i rur z wykorzystaniem zautomatyzowanego parku maszynowego – eliminujemy ryzyko błędów, skracamy czas realizacji zlecenia, nie marnujemy cennego materiału. 
  • Terminowość – innowacyjny park maszynowy pozwala nam wykonywać pracę szybciej i sprawniej. Wszystko to pod kontrolą fachowców, którzy są odpowiedzialni za procesy obróbki.
  • Doradztwo techniczne – fachowcy SUMEL wspólnie z klientami analizują dostępne możliwości obróbki i służą cennymi poradami.
  • Przyjazna cena połączona z nienaganną jakością – w pierwszej kolejności dbamy o klientów, dlatego oferujemy atrakcyjne ceny na miarę każdych możliwości.

 

Jakim sprzętem tłoczymy blachy i rury? 

Korzystamy z zawansowanych technologicznie maszyn. Przede wszystkim do tłoczenia blach i rur we Wrocławiu używamy giętarek do rur i pras mimośrodowych. 

 

Giętarki do rur 

Nasze giętarki do rur zaginają materiał w wybranym kierunku. Te precyzyjne urządzenia wykorzystują siłę nacisku, przy czym nie zmieniają struktury elementu, a jego kształt. Dowolność ustawiania parametrów pozwala nam dopasować pracę giętarki do danego zlecenia. Maszyny umożliwiają też profilowanie rur o zmiennych przekrojach i średnicach, nie naruszając przy tym wewnętrznej struktury wyrobu.

 

Prasy mimośrodowe

W naszym parku maszynowym znajdują się też prasy mimośrodowe, które wykonują ruch posuwisto-zwrotny suwaka generowany przez mimośród i korbowód. Przeznaczone przede wszystkim do tłoczenia, zgniatania, gięcia, toczenia, ale również wykrawania, zapewniają największą precyzję.

 

 

Zautomatyzowany park maszynowy

 

W ofercie mamy wiele maszyn do tłoczenia, a większość parku jest zautomatyzowana. Dzięki temu realizujemy też skomplikowane i powtarzalne produkcje, w naprawdę krótkim czasie. Podnosimy wydajność prac, dzięki opcji wygodnego programowania. 

 

Tłoczenie metali we Wrocławiu – co warto wiedzieć?
 

Tłoczenie realizujemy w oparciu o oprzyrządowanie własne lub klientów. Nieważne, jakie metalowe elementy klienci chcą powierzyć w nasze ręce – tłoczymy produkty dla całego przemysłu. 

 

Jako producent wyrobów metalowych, stawiamy na innowacyjne metody, zgodnie z certyfikatem ISO 9001:2015. Posiadamy również inne certyfikaty, z którymi można się zapoznać na naszej stronie w zakładce. Jesteśmy otwarci na długoterminową współpracę, dlatego przyjmujemy też zlecenia skomplikowane i niestandardowe. Zapraszamy!