Gięcie blach
 

SUMEL specjalizuje się w gięciu na prasach krawędziowych oraz prasach mimośrodowych. Ten rodzaj obróbki ma na celu zmianę kształtu blachy, bez ingerencji w jej grubość oraz wytrzymałość. Kształtowaniu poddajemy elementy wykonane zwłaszcza z:

  • stali czarnej,
  • stali nierdzewnej,
  • aluminium.

 

W ofercie mamy też gięcie blach z innych dowolnych materiałów – na pewno będziemy w stanie zająć się Twoim zleceniem!

 

Gięcie blach we Wrocławiu – co oferujemy? 
 

Nie każdy wie, ale pierwsze blachy były stosowane już… około 2900 lat p.n.e. Od tamtej pory, nieodłącznie, są one elementem przemysłu. Świadomi ich roli, oferujemy kompleksowe usługi obróbki blach – w tym właśnie gięcie. Nasz park maszynowy jest wyposażony w prasy krawędziowe i mimośrodowe, przeznaczone do tej pracy.

Zgięcie blachy wykonujemy przez wywarcie liniowego nacisku na materiał. Powoduje to plastyczne odkształcenie, a obróbce poddajemy metale o różnych właściwościach i sprężystości. Gięcie w żaden sposób nie osłabia blachy, oddziałuje tylko na jej formę.

 

Dlaczego warto wybrać SUMEL do gięcia blach? 
 
  • Nasze prasy wyróżnia maksymalny nacisk aż 80 ton. Dzięki temu możemy się podjąć różnych zleceń, nawet tych bardziej skomplikowanych. 
  • Stosujemy maszyny zaprogramowane automatycznie, gwarantujemy więc powtarzalność kształtów oraz możliwość gięcia blachy pod dowolnym kątem.
  •  Tworzymy najbardziej skomplikowane wzory.
  • Gięcie blach wykonujemy w przyjaznych cenach.
  • Dzięki automatyzacji zlecenie realizujemy szybko i bez opóźnień.
  • Urządzenia sterowane numerycznie eliminują ryzyko błędów i nieprzewidzianych odkształceń.
  • Zautomatyzowany park maszynowy ogranicza straty materiałowe.

 

Jakich maszyn używamy do gięcia blach? 
 

W naszym parku maszynowym znajdują się prasy krawędziowe, które z zastosowaniem odpowiednich matryc i stempli, umożliwiają wyginanie blach pod dowolnym kątem. Sterowane numerycznie, stanowią połączenie efektywności i opłacalności. Zapewniają największą precyzję i powtarzalność całego procesu, co jest nadzwyczaj przydatne podczas seryjnej produkcji. 

 

Maszyny umożliwiają programowanie grubości i szerokości arkuszy, rodzaj materiału, wybór stempla i matrycy, a także zaplanowanie wymiaru gięcia (zewnętrzny czy wewnętrzny). Prasy krawędziowe znakomicie się sprawdzają w przypadku cienkich i grubych blach. Klienci mogą więc nam powierzyć przeróżne zlecenia, bez obaw o ich realizację. 

 

Korzystamy również z pras mimośrodowych, które wykonują ruch posuwisto-zwrotny suwaka generowany przez mimośród i korbowód. Prasy mimośrodowe są wyposażone w szafę sterującą, która umożliwia zaawansowane sterowanie maszyny. Z ich użyciem realizujemy pojedyncze zadania obróbcze, jak i prace ciągłe oraz rozbudowane zlecenia.

 

Profesjonalne gięcie blach we Wrocławiu
 

Nasze nowoczesne prasy umożliwiają zaginanie różnych detali. Gięcie przeprowadzamy na podstawie rysunków klienta. Alternatywnie oferujemy też wykonanie projektu osobiście przez technologów. 

Doświadczeni operatorzy pras sprawują pieczę nad gięciem, dopasowując niezbędne parametry. Zamówienie realizujemy szybko, a zautomatyzowany park maszynowy eliminuje ryzyko popełnienia błędów. Klienci powierzają zlecenia doświadczonym i rzetelnym fachowcom.