Park maszynowy

Park maszynowy to serce firmy.

To właśnie w nim produkujemy wyroby metalowe. Dysponujemy bardzo bogatym wyposażeniem, a wszystkie elementy tworzymy u nas, na miejscu – bez korzystania z obcego sprzętu. Dzięki temu kontrolujemy proces produkcji od A do Z. Klienci mają więc pewność, że powierzają zlecenia w odpowiedzialne i doświadczone ręce. 

 

Co wyróżnia nasz park maszynowy we Wrocławiu? 
Mamy ponad 60 maszyn rozmieszczonych na 2 halach produkcyjnych. Ponadto wykorzystujemy około 300, wykonanych przez nas, przyrządów produkcyjnych. Używamy sprzętu, który świetnie sobie radzi z nietypowymi, najtrudniejszymi i wymagającymi zadaniami. Zajmujemy się produkcją krótkich, średnich i długich serii wyrobów. Realizujemy zlecenia od projektu aż do wysyłki gotowego wyrobu.
To wszystko dzięki inwestycji w najnowocześniejsze maszyny, które spełniają światowe normy techniczne, produkcyjne i jakościowe.

Produkcja metalowych wyrobów we Wrocławiu – poznaj dokładnie zaplecze SUMEL

Co (opisując pokrótce) wchodzi w skład naszego parku maszynowego?

 

 • Gilotyna
  To urządzenie przeznaczone do cięcia. Nasz sprzęt doskonale sobie radzi z arkuszami blach stalowych, aluminiowych, ocynkowanych, nierdzewnych i mosiężnych z maksymalną grubością 5 mm i szerokością 2 metry.

 • Przecinarki taśmowe  
  Wyposażone w taśmę tnącą, precyzyjnie przecinają rury, pręty i kształtowniki metalowe. To podstawowa maszyna do obróbki, którą obsługują wykwalifikowani i przeszkoleni fachowcy.

 • Przecinarki tarczowe 
  Ich elementem roboczym jest tarcza tnąca. Przeznaczone do przecinania długich materiałów, świetnie sobie radzą z miedzią i aluminium. 

 • Prasy mimośrodkowe 
  Ich ruch posuwisto-zwrotny suwaka jest generowany przez mimośród. To niezwykle skuteczne urządzenie do kształtowania metali poprzez formowanie. O nacisku od 20 do 100 ton, tłoczy, wykrawa i gnie metalowe elementy oraz końcówki rur.

 • Tokarki CNC 
  Są przeznaczone do obróbki skrawaniem. Jest to rodzaj ubytkowej obróbki, która polega na skrawaniu małych części obrabianego materiału. W zakres usług wchodzą: toczenie, wytaczanie, przecinanie, wiercenie czy gwintowanie. 

 • Wiertarki słupowe 
  Z posuwem mechanicznym, są przeznaczone do obróbki jedno i wielowrzecionowej: wiercenia, rozwiercania, powiercania, gwintowania.

 • Uniwersalne frezarki 
  Wykorzystywane do frezowania płaszczyzn, w tym obróbki rowków, gwintów czy kół zębatych. Narzędziem roboczym stosowanym we frezowaniu jest frez, który wykonuje ruch obrotowy i przesuwa się względem obrabianego tworzywa.

 • Automaty tokarskie jednowrzecionowe 
  Używane do seryjnej obróbki rur i prętów, toczą, odcinają i gwintują. 

 • Walcarki do gwintów 
  Jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone do seryjnego walcowania (wygniatania) gwintów zewnętrznych na przygotówkach metalowych. 

 • Giętarki do rur 
  Ich zadaniem jest zaginanie prętów i rur ze stali, aluminium i mosiądzu. 

 • Gwinciarki automatyczne pionowe 
  Wykonują gwinty wewnętrzne.

 • Półautomaty spawalnicze 
  Spawają stal i aluminium w osłonie gazów ochronnych.

 • Zgrzewarki 
  Przeznaczone do oporowego zgrzewania stalowych elementów. Są one łączone ze sobą z wykorzystaniem efektu wydzielania ciepła w miejscu styku.

 • Prasa krawędziowa
  Głównie do gięcia, zagniatania i karbowania arkuszy blachy pod dowolnym kątem. Nasza maszyna ma długość 2,6 m i nacisk aż 80 ton. 

 

Park maszynowy jest dostosowany do potrzeb wszystkich klientów. Wiemy, jak ma ogromny wpływ ma na parametry wyrobów i ich żywotność, dlatego inwestujemy tylko w najlepsze urządzenia. Warto przekonać się o tym osobiście!